Suma, ktorá zostáva z dotácie pre školu

Od 1.5.2023 je výška dotácie v hodnote 5. finančného pásma, no školy majú zvyčajne nižšie pásmo.
Čo sa má stať s rozdielom z dotácie? Konečné rozhodnutie o použití rozdielu je v kompetencii zriaďovateľa školy.

Ak rozdiel z dotácie si má ponechať škola (či už na zvýšenie kvality jedla, na vybavenie kuchyne alebo iné), je dobré vedieť, aká suma to je.
**) nie je potrebné zúčtovávať tento rozdiel v rámci vyúčtovania dotácií, pretože suma dotácie je poskytovaná paušálne a teda sa zúčtováva celá

Ak varíte iba obedy, je jednoduché dopočítať si zostávajúci rozdiel = počet uznaných dotácií x rozdiel z dotácie.
Ak ale varíte aj desiatu (najmä pre ZŠ) a deti si občas odhlásia iba desiatu alebo iba obed, rozdiel z dotácie nie je rovnaký pre každý deň / pre každú uznanú dotáciu.

Vyčíslenie sumy, ktorá zostáva ako rozdiel dotácie a finančného pásma, nájdete v tabuľke 'Ceny bez platieb' - v časti pre 'Jedlo' a pre uznané dotácie pribudol stĺpec s názvom 'Navyše'.
V ňom je suma, ktorá zostáva z dotácie nad rámec finančného pásma.

Pred tým, než túto sumu 'Navyše' niekde vykážete alebo ju použijete, skontrolujte si, či máte dotácie správne nastavené:
- Strava s dotáciou pre ZŠ / MŠ - nastavenia od 1.5.2023
- Uplatňovanie dotácie na viacej jedál

pozrite aj Ako si skontrolovať, či máte správne nastavené ceny za stravu

Súvisiace návody:
Ako robiť mesačnú uzávierku pre dotácie k 'obedom zadarmo'
Prehľady pre 'obedy zadarmo' - chyby v dochádzke (žlté políčka / zoznamy)

Mesačný prehľad pre školskú jedáleň - predpis poplatkov, príspevky, členenie úhrady poplatkov, koncový preplatok...

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň