Ako podať žiadosť o uvoľnenie - dovolenka

dovolenkový lístok, čerpanie voľna

Ak to váš školský administrátor povolí, v EduPage môžete podať žiadosť o uvoľnenie zamestnanca elektronicky. V EduPage nájdete rôzne typy žiadostí o uvoľnenie - lekár, dovolenka, náhradné voľno, pracovné voľno alebo v prípade potreby univerzálnu žiadosť o uvoľnenie.

Výhody elektronického podávania žiadostí o uvoľnenie:
- po schválení žiadosti automaticky ide do suplovania informácia o chýbajúcom učiteľovi, čo celý proces zjednodušuje.
- zo schválených žiadostí o uvoľnenie je možné si vytvoriť prehľad o čerpaní dovoleniek či iného typu voľna.
- prehľad je možné robiť za zamestnanca, vybranú skupinu zamestnancov alebo za všetkých zamestnancov.
- žiadosti o uvoľnenie v kombinácii s prehľadom sa dajú využívať ako náhrada dovolenkových lístkov.
Ako si pripraviť Prehľad čerpania dovoleniek zamestnancov
V mobilnej aplikácii stlačte červené tlačidlo + a vyberte žiadosť o dovolenku. Vypíšte ju, zadajte dátum a žiadosť odošlite.

Na webe:
Prihláste sa do svojho učiteľského konta a v module 'Žiadosti / Vyhlásenia' pomocou červeného '+' vyberte konkrétny typ žiadosti:

Zvoľte dátum čerpania dovolenky a vyplňte text žiadosti. Uložením žiadosť odošlete.

O schválení alebo zamietnutí žiadosti budete informovaný správou či už vo webovej aplikácii, alebo v aplikácii na vašom smartfóne.

Po schválení Vašej žiadosti môžete prostredníctvom modulu Triedna kniha zadať suplujúcemu učiteľovi informácie o tom, čo má so žiakmi na suplovanej hodine preberať.
Chýbajúci učiteľ - ako zadať suplujúcemu učiteľovi pokyny, čo má na hodine preberať?
Pokyny pre suplujúceho učiteľa - cez mobilnú aplikáciu