Štandardný nepedagogický pracovník- základné nastavenia

Podobne ako pri Štandardný pedagogický pracovník- základné nastavenia si prednastavníme vo Všeobecných nastaveniach Skupiny nastavení.

V časti "Vyučovanie - Dochádzka učiteľov - Nastavenia - Štandardný nepedagogický pracovník" sú tieto možnosti nastavenia:

1.SUPLOVANIE

DÔVODY CHÝBANIA

Tieto sa kopírujú podľa nastavení Štandardného pedagogického pracovníka, čiže už ich netreba znova nastavovať.

2.DOCHÁDZKA

Postupuje sa obdobne ako pri pedagogickom pracovníkovi. Pomocou "Pridať" sa nastavia zamestnanci podľa ich úväzkov, kde základný "Štandardné" je najtypickejší úväzok denného pracovného času a to, 7:30. V pridaných riadkoch sa vyberú konkrétni zamestnanci, ktorí majú iný úväzok, ako je štandard (napr. skrátené úväzky 6:15, 6:00, 4:00, 2:15).

Zvolí sa "Platnosť", teda dátum od kedy platí nastavenie Štandardného nepedagogického zamestnanca.

Po ukončení pracovného pomeru zamestnanca sa zadáva koniec platnosti a po skončení školského roka, už nebude daný zamestnanec figurovať v nastaveniach.

Taktiež sa zvolia dni v týždni, ak sú špecifické, a vpíše sa časový denný fond pre daného zamestnanca.

Nastavíme si aj POJ pre zamestnancov. POJ - Prestávka na odpočinok a jedlo

V tejto časti je možnosť Viac pracovných zmien za deň pre napr. upratovačky s prerušovanou pracovnou zmenou v rámci jedného dňa a Nočné zmeny pre vychovávateľov v školských internátoch, školníkov a pod.

Dochádzka zamestnancov s viacerými/prerušovanými pracovnými zmenami za deň
Nočné zmeny a ich nastavenie

Príklady dochádzky:

Oproti pedagogickému pracovníkovi vedieme nadčasy nepedagogického formou časového vyjadrenia v týchto stĺpcoch:

+NV - plusové, čiže nadčas, odpracované nad fond

červené NV - mínusové, nedočas; to, čo chýba odpracované do fondu alebo čerpanie NV čiastkového alebo celodenného

Rozdiely a zostávajúce nároky si vieme pozrieť v "Zostatkoch":

Zostatky - DV,NV,LV,DOP,ŠT - základ