Nočné zmeny a ich nastavenie

nočné zmeny, vychovávateľ, nočná,

Ak škola pracuje s nočnými zmenami svojich napr. vychovávateľov v študentských domovoch alebo internátoch pre prehľadnosť a správnosť dochádzky týchto zamestnancov, je potrebné pracovať s nasledovnými nastaveniami:

V časti "Vyučovanie - Dochádzka učiteľov - Nastavenia - Dochádzka" vyberieme možnosť "Nočné zmeny" a cez tlačidlo "Pridať" zvolíme zamestnancov, ktorých sa to týka, a nastavíme si dátum platnosti. Taktiež si zamestnanca nastavíme do časti "Viac pracovných zmien za deň". Nezabudneme zmeny uložiť .

Ak škola používa čipy na značenie dohádzky, systém automaticky ponúka možnosť ohraničenia časov "Ak je príchod na čítačke väčší, ako nastavený čas príchodu na nočnú, a nasledujúci deň je čas odchodu menší, ako nastavený odchod, presunie odchod z nasledujúceho dňa ku dňu, kedy začala nočná zmena, a označí ho písmenom "n"."

Min - najskorší možný príchod, resp. čas od ktorého môže systém počítať, že je pracovník na nočnej zmene a Max - najneskorší možný odchod. Po tejto hodine už nebude systém počítať pracovnú zmenu ako koniec nočnej.

Tieto časy sú momentálne nastavené ako príchod min o 15:00hod a odchod z nočnej zmeny max o 9.00hod. Časy príchodu a odchodu si vieme prispôsobiť podľa vlastných potrieb. Ak nočná zmena nášho zamestnanca napr. vychovávateľa je zvyčajne od 18:00 do 6:00, nastavíme príchod na 17:00 a odchod na 7:00.

Pri manuálnom zadávaní dochádzky postupujeme podobne ako pri Dochádzka zamestnancov s viacerými/prerušovanými pracovnými zmenami za deň , kde v druhom riadku pri odchode z nočnej zmeny vyberieme čas s "n" ako označenie nočnej zmeny.

Údaje sa správne prepočítajú a sprehladnia dochádzku aj napr. s opustením dochádzky na obed.

Pre viac tipov:

Pre pokročilých užívateľov: Nastavenie automatických výpočtov