Žiak / Rodič - Ponuka škôl a odborov: Ako zadám, nad ktorými školami uvažujem?

zisťovanie záujmu, záujem o štúdium

V štvrtom a v ôsmom ročníku základnej školy žiak / rodič nahlasuje škole svoj tzv. predbežný záujem o štúdium na ďalšej škole.
V prípade žiakov 4. ročníka rodič vyjadruje svoj prípadný záujem o pokračovanie štúdia na osemročnom gymnáziu či konzervatóriu.
V prípade žiakov 8. ročníka ide o vyjadrenie záujmu o konkrétnu strednú školu.

V EduPage v module Záujem o štúdium si žiak dokáže pozrieť zoznam všetkých relevantých škôl, na ktoré by si mohol prihlášky podať.

Prihláste sa do Edupage a zvoľte modul 'Záujem o štúdium':

Zoznam škôl, na ktoré sa môže žiak v budúcnosti prihlásiť nájde v záložke 'Ponuka škôl'.
Pre zobrazenie užšieho výberu môžete použiť filter:

Ak vám už nejakú školu odporúčal výchovný poradca, nájdete ju na vrchu zoznamu:

Ak je škôl viac, zobrazíte ich pomocou tlačidla 'Zobraziť ďalšie' na spodku zoznamu:

Alebo vyhľadajte školu podľa jej názvu:

Školy, u ktorých zakliknete 'Pridať medzi obľúbené' sa automaticky presunú na vrch zoznamu.
V tomto kroku môžete označiť až 10 škôl.

Jednoduchým preklikom si môžete pozrieť webstránku školy:

Po pridaní školy medzi obľúbené je možné zvoliť si aj konkrétny odbor. Pomocou zeleného tlačidla 'Zvoliť odbory' sa zobrazí zoznam odborov, ktoré daná škola otvára. Kliknutím na 'Pridať medzi obľúbené' si zvolíte odbor.

Teraz má výchovný poradca informáciu o školách, ktoré žiaka zaujali a vie mu poskytnúť relevantné informácie týkajúce sa zvažovaných škôl.

Ak si v priebehu času svoju voľbu rozmyslíte, záujem u vybraných škôl zrušíte kliknutím na tlačidlo 'Už nemám záujem'.

V časti 'Ponuka odborov' si rovnakým spôsobom môže žiak vybrať odbory, nad ktorými uvažuje.

Viac návodov:
Žiak / Rodič - Obľúbené: Zoznam škôl, nad ktorými uvažujem
Žiak / Rodič - Predbežný záujem: Kam by som si podal prihlášku tento školský rok
Žiak / Rodič - Odporúčania učiteľov: Kde si pozriem, aké školy mi odporúča kariérový / výchovný poradca