Modul Záujem o štúdium

zisťovanie záujmu, záujem o štúdium

Modul Záujem o štúdium je určený pre:

- žiakov a rodičov 4., 5., 8. a 9. ročníka základných škôl, u ktorých sa v priebehu daného školského roka zisťuje ich predbežný záujem o pokračovanie štúdia. V prípade štvrtákov a piatakov sa zisťuje záujem o 8-ročné gymnáziá a konzervatóriá. V prípade ôsmakov a deviatakov ich predbežný záujem o strednú školu.
- kariérových / výchovných poradcov, ktorí v ňom nájdu informácie o predbežnom záujme žiakov o štúdium na SŠ. Pomocou modulu môžu žiakovi odporučiť školu či odbor alebo posielať správy žiakom, ktorí predbežný záujem ešte neuviedli či informovať žiakov o blížiacich sa aktivitách stredných škôl, o ktoré prejavili záujem (DOD, besedy).
- triednych učiteľov

Modul slúži:

- na získanie zoznamu škôl a odborov, ktoré by si žiaci vybrali, ak by prihlášku podávali v danom roku
- na odporučenie vhodnej školy kariérovým / výchovným poradcom na základe posúdenia schopností žiaka
- komunikovanie relevatných informácií k štúdiu na strednej škole

V module Záujem o štúdium nájde:

- žiak a rodič zoznam škôl, na ktoré by si mohol podať prihlášku v členení na talentové a netalentové školy/odbory
- vychovný poradca informáciu o školách, na ktoré by si žiak podal prihlášku, ak by ju mal podať v danom školskom roku
- výchovný poradca prehľad škôl, ktoré si žiaci pridali medzi obľúbené/ zvažované
- výchovný poradca prehľad, či sa jeho odporúčanie pre štúdium na budúcej škole u konkrétneho žiaka zhoduje s tým, nad čím žiak sám uvažuje

Pre prípad technických alebo organizačných pokynov ohľadne modulu zadajte v časti 'Nastavenia' kontakt na kariérového / výchovného poradcu:

Pozri aj:
Kariérový / Výchovný poradca - Prehľad: Aké informácie v module nájdem?
Kariérový / Výchovný poradca - Obľúbené / zvažované školy: Ktoré školy žiaci zvažujú?
Kariérový / Výchovný poradca - Predbežné prihlášky (záujem): Kam by si prihlášku podali žiaci dnes?
Kariérový / Výchovný poradca - Ako odporučiť žiakovi školu/odbor