Ako môže ZŠ zadať prihlášky za žiaka?

Prihlášky na strednú školu podáva rodič. Základná škola prihlášku nepodáva. Ak rodič potrebuje pomoc s podaním prihlášky, výchovný poradca môže prihlášku podať spolu s rodičom.
Na úvodnej obrazovke EduPage stránky stlačte tlačidlo "Prijímačky".

V záložke Naši žiaci máte zoznam žiakov, ktorí môžu podávať elektronickú prihlášku. Číslo pri žiakovi znamená počet prihlášok podaných elektronicky. Rozbaľte záložku žiaka kliknutím na ikonu dvoch šipiek a stlačte tlačidlo "Pridať prihlášku".

Otvorí sa okno, v ktorom môžete pridať prihlášku na jeden alebo dva netalentové odbory a na jeden alebo dva talentové odbory.

Ak sa škola, na ktorú sa chce uchádzač prihlásiť, v zozname nenachádza, zaškrtnite možnosť "Škola, na ktorú sa hlásim, v zozname nie je."
Následne kliknite na možnosť "Pridať školu bez elektronickej prihlášky".

Zadajte EduID školy, na ktorú budete posielať papierovú prihlášku a kliknite "Pridať".

EduPage automaticky načíta známky žiaka. Je potrebné skontrolovať úplnosť údajov o známkach. Ak nejaké známky chýbajú, môžete doplniť údaje cez EduPage, resp. aScAgendu. Alebo môže rodič priložiť k prihláške kópiu vysvedčenia.

Ďalej je možné zadať výsledky predmetových olympiád, športových či umeleckých súťaží, ak škola zohľadňuje výsledky z nich v prijímacom konaní.
Zadajte názov súťaže, kolo a umiestnenie. Pripojte fotografiu alebo scan diplomu. Ak potrebujete pridať výsledky z ďalšej súťaže, kliknite na "+ pridať riadok".

Vyplňte údaje o zákonných zástupcoch.

Ako uviesť na prihláške na strednú školu iba jedného rodiča/zákonného zástupcu?

Prihlášku je potrebné podpísať zákonnými zástupcami. Postupujte nasledovne:
Stiahnite si formulár (v príprave), vypíšte ho a obidvaja zákonní zástupcovia ho podpíšu.
Vyberte preferovaný kontakt tak, ako sa zákonní zástupcovia dohodli a uviedli vo formulári.
Pripojte scan vyplneného formuláru.

Skontrolujte správnosť všetkých údajov v prihláške, hlavne či ste vybrali správne všetky odbory, na ktoré sa žiak hlási. Potom stlačte tlačidlo "Odoslať prihlášku".
(Ak ešte nemáte vyplnené všetky údaje, môžete si prihlášku iba uložiť: Ako si základná škola uloží rozpracovanú prihlášku svojho žiaka na strednú školu, ak ju ešte nechce podať?).

Pre viac informácií pozrite tento návod:
Ako sa môže uchádzač prihlásiť na strednú školu cez EduPage?
Ako môže ZŠ podať elektronickú prihlášku za ôsmaka/piataka

Prijímacie skúšky na stredné školy 2024 - info pre ZŠ
ZŠ - pohľad Naši žiaci/Po žiakoch
ZŠ - máme papierovú prihlášku na SŠ od rodiča. Máme ju zadávať do EduPage?
Ako môže ZŠ opraviť prihlášku, ktorú podal rodič?
ZŠ - história podávaných prihlášok
ZŠ - prehľad prihlášok podaných našimi žiakmi
Ako prideliť právo na modul Prijímačky (napr. výchovnému poradcovi)?