V prihláške na strednú školu chýbajú známky na vysvedčení

Môže sa stať, že pri vypĺňaní prihlášky na strednú školu sa v nej nezobrazí polročné alebo koncoročné hodnotenie žiaka za niektorý ročník.

1. Škola v predchádzajúcich rokoch nepoužívala EduPage alebo elektronickú žiacku knižku a známky sa v systéme nenachádzajú.
Škola ich môže doplniť vo svojom EduPage v module "Známky". Urobiť tak môže administrátor alebo triedny učiteľ.

Ako zadať známky na vysvedčení, ak nepoužívame IŽK?

Potom už stačí vypublikovať aSc Agendu a vygenerovať vysvedčenie.

2. Škola má známky na vysvedčení za predchádzajúce roky v aScAgende.
Otvorte si aScAgendu. V hornom menu v záložke "Nastavenia" zmeňte školský rok na taký, z ktorého potrebujete preniesť známky do prihlášky. Potom vypublikujte aScAgendu.

Ako zakázať/povoliť zmeny známok (ak už je trieda kompletne klasifikovaná)?

Ako prebieha synchronizácia údajov medzi aScAgendou a žiackou knižkou na internete?

Postup zopakujte pre všetky školské roky, z ktorých potrebujete pridať známky do prihlášky na strednú školu.

Dôležité: Na záver zmeňte v "Nastaveniach" v hornom menu školský rok na aktuálny a aScAgendu publikujte.