Ako si základná škola uloží rozpracovanú prihlášku svojho žiaka na strednú školu, ak ju ešte nechce podať?

Prihlášky na strednú školu podáva rodič. Základná škola prihlášku nepodáva. Ak rodič potrebuje pomoc s podaním prihlášky, výchovný poradca môže prihlášku podať spolu s rodičom.
Ako môže ZŠ zadať prihlášky za žiaka?

Ak škola ešte nemá údaje zadávané v prihláške skompletizované, môže si rozpracovanú prihlášku uložiť a zatiaľ neodosielať na strednú školu. Napríklad ak potrebujete doplniť diplom zo súťaže.
Prihlášku uložte kliknutím na ikonu "Uložiť" v hornom menu v prihláške.

Rozpracovanú prihlášku vidí len škola. Stredná škola ani žiak rozpracovanú prihlášku nevidia.
K rozpracovanej prihláške sa môžete vrátiť neskôr.
V module "Prijímačky" v hornom menu vyberte v časti "Naši žiaci" pohľad "Po žiakoch".
Vyberte žiaka, ktorého prihlášku chcete dokončiť. Kliknite na "Editovať rozpracovanú prihlášku" a pokračujte vo vypĺňaní.

Ak chcete prihlášku podať, kliknite "Odoslať".