Ako nastaviť uchádzačom konkrétny deň a miestnosť prijímacích skúšok a ako im ich oznámiť?

Ak majú uchádzači zadaný 1. resp. 2. termín prijímacích skúšok, ešte potrebujete nastaviť konkrétny deň.

Nemusíte nastavovať deň prijímacích skúšok a miestnosť, v ktorej ich budú robiť, každému uchádzačovi zvlášť. Môžete si označiť viac uchádzačov a konkrétny deň a miestnosť im nastaviť naraz všetkým cez tlačidlo Hromadné nastavenie.

Postupujte takto: Vyfiltrujte si len uchádzačov prihlásených na 1.termín tak, že si zvolíte v stĺpci Termín "1".

Najprv uchádzačom nastavte dátum skúšky.
Kliknutím na ikonu fajočky v ľavej hornej časti tabuľky označíte všetkých uchádzačov na danej stránke. Predtým si môžete zvoliť, koľko žiakov sa má zobrazovať na jednej stránke (Počet na stránku). Všetci žiaci na stránke sa označia.
Kliknite na "Hromadné nastavenie".

Zaškrtnite možnosť "Dátum skúšky". Z ponúkaných dátumov vyberte dátum, ktorý sa má uchádzačom nastaviť.

Tento deň sa nastaví všetkým označeným uchádzačom.

Pozn: ak nevidíte v prehľade stĺpec Termín, môžete si ho pridať cez modrú ikonu v hornej časti obrazovky.

Teraz nastavte miestnosť.
Označte iba uchádzačov, ktorí budú v jednej miestnosti a cez Hromadné nastavenie im zadajte názov miestnosti, v ktorej budú skúšku robiť.

Postupujte podobne pre všetky termíny, uchádzačov a miestnosti.

Pridelený deň a miestnosť skúšky môžete uchádzačom jednoducho oznámiť v pozvánke na prijímaciu skúšku.

Ako poslať pozvánku na prijímacie skúšky cez EduPage?

Pozri aj:

Tlač zoznamov uchádzačov podľa miestnosti na konanie prijímacej skúšky

Viac informácií k sekcii Správy/komunikácia: Komunikácia s uchádzačmi/zákonnými zástupcami

Všetky návody k prijímaciemu konaniu na stredné školy: Prijímacie skúšky na SŠ - stredná škola