Zdieľanie materiálov medzi učiteľmi v rámci Slovenska - úvodné informácie

Učebné materiály, ktoré ste vytvorili, môžete dať k dispozícii na používanie aj iným učiteľom:

a) na škole, kde učíte,
b) v rámci siete škôl, ak vaša škola patrí do siete škôl využívajúcich EduPage,
c) všetkým učiteľom v rámci Slovenska.

Pred tým, než dáte svoje materiály k dispozícii iným učiteľom, prečítajte si, prosím, tieto informácie:

KOREKTNOSŤ:

• Pred zverejnením materiálu ešte raz skontrolujte, či neobsahuje chyby - obsahové alebo gramatické. Pri zdieľanom materiáli je uvedené meno autora materiálu.

SPRÁVNE ZARADENIE DO ŠTANDARDOV:

• Keď priraďujete materiál ku štandardom, snažte sa vybrať čo najpresnejšie štandard, ku ktorému materiál patrí. Ideálne je vybrať len jeden, maximálne dva štandardy. Uľahčíte tak iným učiteľom vyhľadávanie relevantných materiálov. Nepridávajte k materiálu štandardy celej témy a už vôbec nie štandardy celého ročníka.

REŠPEKTOVANIE AUTORSKÝCH PRÁV A LICENČNÝCH PODMIENOK:

• Zdieľajte len materiály, ktoré ste vytvorili vy. Nezdieľajte materiály skopírované z učebníc a kníh. Rešpektujte autorské práva a licenčné podmienky.
  • Autorské práva a licenčené podmienky treba rešpektovať taktiež pri obrázkoch, ktoré v materiáloch používate. Overte si, či je možné používať ich a zdieľať na nekomerčné použitie.
  • Ak vo svojich materiáloch odkazujete na prácu iných autorov, nezabudnite uviesť zdroje.

Ako môžem zdieľať svoj materiál do školskej knižnice?
    Ako môžem zdieľať svoj materiál iným učiteľom v rámci Slovenska?

link:u3239