Ako vygenerovať/vytlačiť a doručiť žiakom vysvedčenia/výpisy

vysvedčenia, vysvedčenie, výpis, výpisy, tlač vysvedčení, tlač výpisov

Slovenčina Čeština

V EduPage sekcii Vyučovanie/Pedagogická dokumentácia -> Vysvedčenia / výpisy máte v jednej tabuľke prehlaď všetkého čo sa týka vysvedčení/výpisov.

Prvé dva kroky sú rovnaké ako funkcionalita v PC agende, len ich môžete spraviť na webe:

1. Nastavte predmety, ktoré má daná trieda na vysvedčení a v akom poradí sa majú tlačiť. Ak ste tieto predmety nastavili v ascAgende, tak sa synchronizáciou prenesú a nie je potrebné už nič nastavovať.
Ako nastavím predmety na vysvedčení/výpise?

2. Prepočítajte prospech. V tomto kroku sa uloží “prospech žiaka” plus sa zapamätá čas a známky. Ak následne nejaký učiteľ známku zmení – treba prepočítať vysvedčenia znova. Je to aj kontrola, aby na vysvedčení boli správne dáta.
Ako prepočítam vysvedčenia/výpisy?

3. Vygenerujte samotné PDF. V tomto kroku EduPage vytvorí PDF pre žiakov. Tieto PDF sa uložia. Ak budete chcieť neskôr žiakovi vytlačiť vysvedčenie/výpis, v EduPage nájdete konkrétny PDF súbor a nemusíte generovať PDF opätovne. Slúži aj ako prehľad ktoré vysvedčenia už máte hotové.
Ako vygenerujem PDF vysvedčenia/výpisu?

4. Vygenerované PDF zatiaľ žiaci nevidia. Môžete ich vytlačit a alebo zverejniť elektronicky. Je na Vás či a kedy ich zobrazíte - aby žiaci videli PDF výpisy, až keď ste naozaj hotový. V momente zverejnenia príde žiakovi/rodičovi aj notifikácia. Škola následne vidí, kedy si žiak/rodič vysvedčenie/výpis pozrel.
Ako na EduPage zverejním žiakovi/rodičovi známky alebo PDF vysvedčenia/výpisu?

Poznámky:
- Vysvedčenia/výpisy môžete aj vytlačiť Ako vytlačím vysvedčenia / výpisy pre triedu?. Doručenie elektronicky šetrí váš čas, papier, rozdávanie,
- Je jedno či nastavenie predmetov a generovanie vysvedčení urobíte v EduPage alebo v ascAgende. Pri publikovaní ascAgendy sa údaje zosynchronizujú.
- Odporúčame ale vygenerovať v EduPage, je to pohodlnejšie nakoľko známky sa zadávajú v EduPage, nemusíte publikovať ascAgendu pri každej malej zmene. Práca na EduPage Vám pravdepodobne ušetrí zopár publikovaní agendy počas tlače výpisov. Zároveň viete lepšie zhodnotiť stav, čo už máte vygenerované/vytlačené.

Pozrite aj:
Ako zverejním známky so slovným hodnotením na vysvedčení?
Ako vytlačím vysvedčenia / výpisy pre triedu?

Viac návodov: Vysvedčenia/Výpisy