Dve školy sa zlučujú do jednej. Ako postupovať s EduPage?

Ak sa jedná o spojenie ZŠ s MŠ, potom pozrite tento návod: ZŠ a MŠ sa spája do jednej spojenej školy

Ďalej sa v návode zaoberáme prípadom spájania dvoch základných škôl, dvoch stredných škôl alebo základnej a strednej školy.

Dve školy (škola A a škola B) zlučujú do jednej právnickej osoby. Predpokladajme, že aj škola A aj škola B má svoj EduPage.

V súvislosti s EduPage je potrebné zodpovedať si, či sa jedná iba o formálne spojenie, alebo sa jedná o skutočné spojenie dvoch škôl.

Typ 1
Školu bude riadiť jeden riaditeľ, ale každá z organizačných jednotiek bude vo vlastnej budove, bude mať vlastných učiteľov a bude mať svoj vlastný rozvrh.

V tomto prípade odporúčame ponechať každej organizačnej zložke vlastný EduPage, pretože na jednom EduPage môže byť v daný deň vypublikovaný iba jeden platný rozvrh.

Typ 2
Žiaci a učitelia zo školy B sa presťahujú do budovy školy A, vznikne jedna škola, ktorá bude mať jeden spoločný rozvrh.

Pokiaľ obe školy budú mať spoločný rozvrh a majú veľa učiteľov, ktorí učia v oboch zložkách, v tom prípade bude potrebné údaje o žiakoch, učiteľoch, rodičoch a predmetoch preniesť na spoločný edupage. Škola sa musí rozhodnúť, ktorý z dvoch pôvodných EduPage bude ďalej využívať. Druhý EduPage bude neaktívny v zmysle, že sa údaje v ňom nebudú viac aktualizovať. Údaje z tohto EduPage je potrebné preniesť na aktívny EduPage.

Poznámky:
Základné údaje o žiakoch je možné vyexportovať a naimportovať do Agendy. Odporúčame pred samotným exportom a importom prejsť s obomi školami z aScAgendy na Agendu Online. Týmto sa údaje oboch škôl dostanú na EduPage, kde vám vieme operatívne pomôcť exportom a importom údajov či s prípadnými problémami.

Je možné, že niektoré údaje bude treba este dohľadať a doimportovať v budúcnosti, je preto dobré ich mať všetky zachované v online forme .

Viac návodov: Spájanie škôl