Kaip apskaičiuojamas pažymių vidurkis naudojant kategorijas su svorio koeficientais

English Slovenčina Russian Čeština Lithuania Thai

Pasirinkite kursą. Viršutiniame meniu pasirinkite „Pažymiai“. Spustelėkite „Nustatymai“. Skirtuke „Priskyrimai ir kategorijos“ spustelėkite mygtuką „Kategorijų nustatymai“.

Šis pavyzdys iliustruoja vidurkio apskaičiavimą:

Tarkime, kad anglų kalbos mokytojas rašo mokiniams pažymius. Mokytojas nori, kad skyriai Skaitymas ir Rašymas būtų dvigubai svarbesni nei Šnekamoji kalba. Mokytojas turėtų naudoti tokias kategorijas su svoriais: Skaitymas - svoris 40, Rašymas - svoris 40, Šnekamoji kalba - svoris 20.

Mokytojas taip pat gali naudoti svorius ir pačioje kategorijoje. Pavyzdžiui: kategorijoje Rašymas yra du testai. Vienas iš jų turi svorį, lygų 1, kitas - 2. Taip pat ir Šnekamosios kalbos kategorijoje.

Kaip apskaičiuojamas mokinio pažymio vidurkis?
a) Pirmiausia apskaičiuojamas atskirų kategorijų vidurkis, naudojant jų svorio koeficientus.
b) Tada apskaičiuojamas kategorijų vidurkis.

Apskaičiuojamas mokinio Adomo Benko vidutinis įvertinimas:
Mokinys turi pažymius Rašymo kategorijoje. Pažymys 1 su svoriu koef. lygiu 1 ir pažymys 5 su svoriu lygiu 2 (t. y. pažymys, skaičiuojant vidurkį, imamas du kartus). Kategorijos pažymio vidurkis apskaičiuojamas kaip bendras svertinis vidurkis, šiuo atveju (1 + 5 + 5) / 3 = 3,67

Atitinkamai, mokinė Jane Green turi tik Šnekamosios kalbos kategorijos pažymius.

Rebeka Mortimer turi pažymį 1 Rašymo kategorijoje ir 5 Šnekamosios kalbos kategorijoje. Apskaičiuoti kiekvienos kategorijos vidurkį yra nesunku, nes kiekvienoje kategorijoje yra tik vienas pažymys. Apskaičiuojant kategorijų vidurkį, jis apskaičiuojamas pagal nustatytą kategorijos svorį.

Melindos Ross situacija yra įdomesnė. Kiekvienoje kategorijoje ji turi du pažymius. Pirmiausia apskaičiuojamas kiekvienos kategorijos svertinis vidurkis. Rašymo kategorijos svertinis vidurkis: (1 + 5 + 5) / 3 = 3,67. Svertinis vidurkis kategorijoje Šnekamoji kalba: (5 + 1 + 1) / 3 = 2,33. Abiejų kategorijų rezultatai yra apskaičiuojami į bendrą vidurkį su kiekvienos kategorijos atitinkamu svoriu: (40 * 3,67 + 20 * 2,33) / (40 + 20) = 3,22