Kaip nustatyti vertinimo skalę

scale, evaluation

English Slovenčina Deutsch Russian Čeština Lithuania Thai

Jei pasirinksite vertinimo tipą „Įvertinimas apskaičiuotas iš taškų / procentų“, turite nustatyti pažymio apskaičiavimo skalę.

Sukurkite savo skalę su apibrėžtomis procentinėmis ribomis skirtingiems pažymiams.

Ši skalė bus naudojama, taškus / procentus verčiant pažymiais:

Pavyzdžiui, jei vertinate testą, kurio maksimalus taškų skaičius - 25 taškai, kurdami naują paskyrimą / užduotį Pažymių knygelėje, nustatykite didžiausią taškų skaičių lygų 25. 25 taškai reikš 100%.
Moksleivio surinktas taškų skaičius bus paverstas procentais. Sistema apskaičiuos pažymį pagal procentinę skalę.

Pavyzdys: moksleivis surinko 21 tašką (t.y. 84% iš maks. 25 taškų). Sistemą pagal užduotą pažymių skalę suteikė pažymį 2 (surinkus nuo 70% iki 85%).

Visiems testams galima naudoti tą pačią skalę, neatsižvelgiant į testų taškų skaičių. Ji gali būti naudojama ir 10 taškų, ir 57 taškų testui. Kurdami priskyrimą / užduotį nepamirškite nustatyti maksimalaus taškų skaičiaus. Šis taškų skaičius reiškia 100 procentų.

Taikant kitą pažymio apskaičiavimo metodą, mokytojas gali nustatyti skirtingas skales skirtingiems maksimaliems taškų skaičiams.
Mokytojas kiekvienam pažymiui nustato taškų ribas.

Sistema apskaičiuos pažymius pagal nustatytas ribas.

Minėto antrojo metodo trūkumai:
Jei maksimalus testų taškų skaičius nėra vienodas, mokytojas turi sukurti skirtingą kiekvieno testo skalę, atsižvelgdamas į maksimalų to testo taškų skaičių. Tuomet įvertinimas gali būti skirtingas atliekant skirtingus testus.

Tačiau pirmasis variantas yra teisingesnis ir reiškia žymiai mažiau darbo mokytojui.