Import prihlášok z excelu a z programu ŠVS Proforient

Nové prihlášky môžete naimportovať z excelu, resp. z programu ŠVS Proforient.

Vyberte odbor, do ktorého idete importovať žiakov.

Informácie k importu nájdete v hornej časti okna. Takisto si môžete stiahnuť ukážkový XLS súbor s názvami stĺpcov pre import.

Ak importujete z iného programu, postupujte takto: urobte si export dát z programu do excelu. V exceli si premenujte názvy stĺpcov podľa uvedeného vzoru, aby sa vám dáta načítali do správnych políčok.

Potom v súbore s dátami stlačte CRTL A, čím si označíte celý hárok.

Dáta vložte pomocou CTRL V do okienka pre import. Stlačte Pokračovať.

Skontrolujte, či sú dáta v správnych stĺpcoch. Ak je všetko v poriadku, stlačte "Importovať". Ak potrebujete vidieť aj ďalšie informácie, kliknite na ikonu "Zobraziť detaily".

V otvorenej prihláške vidíte náhľad, ako budú údaje naimportované do prihlášky. Náhľad zavriete stlačením "Zatvoriť" vľavo hore. Potom stlačte "Importovať".

V zozname uchádzačov pre daný odbor uvidíte aj naimportovaného žiaka.

Upozornenie
Export dát z programu ŠVS Proforient, je limitovaný na istý počet stĺpcov. V jednom exporte neviete obsiahnuť všetky stĺpce známok za prvé a druhé polroky počas štúdia súčasne. Odporúčame export dát rozdeliť na dve časti, ktoré následne zlúčite do jednej excelovskej tabuľky pre účely EduPage importu.

• Ako správne rozumieť skratkám polrokov v exporte dát z ŠVS Proforient:

• Všetky návody k prijímaciemu konaniu: Prijímacie skúšky na SŠ - stredná škola