Ako naimportovať knihy do knižnice/skladu učebníc z aSc Agendy?

Do EduPage Knižnice môžete naimportovať knihy z Knižnice aSc Agendy.

Prihláste sa ako administrátor. V ľavom menu vyberte Agenda online. Potom v hornom menu v záložke "Súbor" vyberte možnosť "Import - Import zo schránky (MS Excel)".

Z ponúkaných tabuliek zvoľte "Knižnica" a vyberte "Typ knižnice aSc Agendy".

Zobrazí sa zoznam typov knižníc, ktoré máte vytvorené v aSc Agende.

Zvoľte konkrétny typ, ktorého knihy chcete importovať do EduPage knižnice. Môžete prípadne vybrať knihy, ktoré nie sú zaradené pod žiaden typ, alebo všetky knihy bez ohľadu na typ.

V importe ďalej pokračujte rovnako ako pri importe z excelu/CSV:
Ako naimportovať knihy do knižnice/skladu učebníc?

Upozornenie: Ak Vaša škola používa čiarové kódy, môžete ich samozrejme naimportovať tiež. Používajú sa čiarové kódy pre titul a čiarové kódy pre exempláre. Overte si, ktorý čiarový kód idete importovať, prípadne si nastavenie upravte.
V hlavičke tabuľky kliknite na stĺpec "Čiarový kód".

Ak všetko sedí, kliknite "Ďalej".

Do EduPage Skladu učebníc môžete rovnako ako do EduPage knižnice naimportovať knihy z knižnice aSc Agendy.

V ľavom menu vyberte "Agenda online". V záložke "Súbor" vyberte "Import - Import zo schránky (MS Excel)".

Zvoľte Sklad učebníc a vyberte Typ knižnice aSc Agendy.

Zvoľte konkrétny typ, ktorého učebnice chcete importovať do EduPage skladu učebníc. Môžete prípadne vybrať učebnice, ktoré nie sú zaradené pod žiaden typ, alebo všetky učebnice bez ohľadu na typ.

V importe ďalej pokračujete rovnako ako pri importe z excelu/CSV:
Ako naimportovať knihy do knižnice/skladu učebníc?

Do EduPage Skladu učebníc môžete rovnako ako do EduPage Knižnice naimportovať učebnice zo skladu učebníc aScAgendy.

Ako administrátor po kliknutí na Agenda online - Súbor - Import - Import zo schránky (MS Excel),

kde zvolíte Sklad učebníc a vyberiete Sklad učebníc aSc Agendy.

V importe ďalej pokračujete rovnako ako pri importe z excelu/CSV Ako naimportovať knihy do knižnice/skladu učebníc?

Pozri aj:
Kategórie niektorých kníh sa mi pri importe nenačítali