Názov školy potrebujeme na maturitnom vysvedčení mať v cudzom jazyku. Ako to nastaviť?

maturita, maturitná skúška, maturitné vysvedčenie

Otvorte si v EduPage modul Agenda online - Číselníky - Školy. Otvorte si detaily pre vašu školu resp. organizačnú zložku.
Kliknite do políčka Názov pre tlač:

Zadajte názov vašej školy v takomto špeciálnom formáte:

-ako prvý dajte názov školy v slovenskom jazyku
-potom oddeľovací znak *
-skratka pre cudzí jazyk
-oddeľovací znak :
-názov školy v anglickom alebo inom cudzom jazyku
- ak potrebujete ďalšiu jazykovú verziu, tak pokračujte oddeľovacím znakom * a opakujte sekvenkciu pre daný jazyk

napr.
Magic škola, Bratislava*ang:Magic school, Amsterdam*spa:Magikus scholas, Barcelona

Pre cudzie jazyky tu použite takéto skratky:
ang (alebo en) - anglický
mad (alebo hu) - maďarský
nem (alebo de) - nemecký
fra (alebo fr) - francúzsky
tal (alebo it) - taliansky
spa (alebo es) - španielsky
rus (alebo ru) - ruský
cin (alebo cn) - čínsky

Do maturitného vysvedčenia a ostatných finálnych maturitných dokumentov (napr tlačivo 405ang) sa potom Názov školy načíta v príslušnej jazykovej verzii:

Poznámka: Na dvojjazyčné maturitné dokumenty (napr. vysvedčenie 003sk+mad ) sa podľa edičného portálu MŠVaŠ SR tlačí názov školy iba v jednom jazyku, slovenskom.

Viac návodov: Maturita