Ako môžem zapísať známky z písomky do EduPage ale zverejniť ich až neskôr?

Píšete so žiakmi v škole písomku na papier - nie je to žiadna online písomka, ale úplne obyčajná písomka na papier.

Keď opravujete písomky a zapíšete žiakovi známku do žiackej knižky, hneď po uložení ide informácia o známke žiakovi/rodičovi.
Možno však nechcete hneď posielať známky, ale chcete si ich iba kamsi priebežne ukladať a potom ich zverejniť všetkým žiakom naraz.

V nasledujúcom návode si ukážeme cestu, ako sa to dá.

Ak učiteľ plánuje písať so žiakmi písomku, obvykle ju ohlási cez EduPage. Výhodou je, že sa o nej žiaci/rodičia včas dozvedia. Keďže písomka žiakom svieti v EduPage, znižuje sa pravdepodobnosť, že sa na ňu žiaci zabudnú pripraviť.
Ako žiakom ohlásiť písomku cez EduPage?

Či už ohlasujete písomku cez triednu knihu, cez udalosti, alebo iným spôsobom, vo výsledkoch sa vždy objaví nová položka s názvom písomky.
Práve túto položku vo výsledkoch môžeme využiť na priebežné zadávanie známok, o ktorých nejde hneď notifikácia.

Klinite na záložku Známky.
Kliknutím na koliesko nastavení vytvorte udalosť v IŽK. Môžete si vybrať z viacerých typov hodnotení tak, ako ste zvyknutí v IŽK.

Teraz môžete zadávať hodnotenie žiakov a priebežne si známky ukladať stlačením tlačidla Uložiť zmeny.
Pokiaľ nestlačíte tlačidlo Zverejniť známky v žiackej knižke, nikto hodnotenie neuvidí.

Ak ste zadali známky všetkým žiakom a chcete ich zverejniť, stlačte "Zverejniť v žiackej knižke". Známky sa prenesú do IŽK a zverejnia sa žiakom/rodičom.

Akonáhle zverejníte známky v žiackej knižke, z troch tlačidiel vznikne oba jedno. Od tejto chvíle sa už všetky uložené zmeny automaticky prenášajú do žiackej knižky.

Poznámka: Ak chcete, ku známke môžete pripojiť aj foto písomky, aby zvedaví rodičia nemuseli chodiť za vami do školy.

Viac návodov:
Plánovanie písomiek