Kto odovzdal zápisný lístok / Návratku - informácia v jedálni

Pre nový školský rok si škola zapne Zápisný lístok a/alebo Návratku - podľa svojej situácie.
*) podrobnejšie Zápisný lístok na stravu / Návratky pre školský rok 2024/2025

Zápisné lístky sú tri rôzne druhy:
1. ZL pre MŠ - možnosti výberu: celodenná alebo poldenná strava
2. ZL pre obedy
3. ZL pre viac jedál - možnosti výberu: iba desiata; iba obed; desiata aj obed
Všetky ZL pre žiakov obsahujú aj zisťovanie záujmu o štátnu dotáciu.
Zápisný lístok určený iba pre učiteľov nájdete v žiadostiach v časti pre učiteľov.

Samostatná žiadosť - 'Návratka' je pre školský rok 2024/25 nová - s názvom 'Návratka od 1.9.2024'

V MODULE JEDÁLEŇ

V časti 'Objednávky & typy platiteľov' sú doplnené dva stĺpce - 'Žiadosť o dotáciu' a stĺpec 'Zápisný lístok'.
Stĺpce si treba dať zobraziť:

---- údaje v jednotlivých stĺpcoch treba čítať samostatne, nie spolu
---- nachádzajú sa tu údaje iba pre akceptované Zápisné lístky / Návratky
---- podľa toho, ktoré žiadosti a zápisné lístky ste mali zapnuté, takú ponuku nájdete vo filtroch jednotlivých stĺpcov

• stĺpec 'Žiadosť o dotáciu'
    - obsahuje dátum, kedy bola žiadosť o dotáciu podaná
    - cez čo bola podaná (ZL alebo Návratka), zistíte podľa toho, aký filter máte zvolený v hlavičke tohto stĺpca
    *) môže nastať aj kombinácia, že políčko pre dotáciu neobsahuje žiaden dátum, ale zápisný lístok bol podaný a akceptovaný = znamená to, že na ZL bolo pre žiadosť o dotáciu zvolené "nie"

• stĺpec 'Zápisný lístok'
    - obsahuje dátum, kedy bol ZL podaný
    - v prípade ZL pre viac jedál alebo ZL pre MŠ je v políčku aj informácia "iba desiata / desiata a obed / iba obed" resp. "celodenná / poldenná strava"
    - stĺpec zároveň obsahuje aj filter na tieto údaje

• V oboch stĺpcoch je užitočný druhý filter - na iba 'Neprázdne' a 'Iba prázdne' políčka.

AKO VYUŽIŤ ÚDAJE V STĹPCOCH PRI NASTAVOVANÍ STRAVNÍKOV

Na kartu stravníka treba nastaviť typ platiteľa a objednávky.

• stĺpec 'Žiadosť o dotáciu'
      ---- pomôže vám pri nastavení typu platiteľa = zaradenie žiaka do kategórie s dotáciou alebo bez dotácie
      Ako priradiť typy platiteľa k stravníkom (kategorizácia)
      ---- dátum podania žiadosti o dotáciu vám zároveň dáva informáciu, od ktorého mesiaca môže mať žiak nastavený typ platiteľa s dotáciou

*) termín odovzdania zoznamu (aktualizáciu) žiadateľov o dotáciu je 10. v predchádzajúci mesiac (t.j. pre september do 10.8., pre október do 10.9., atď). Ak niekto podá žiadosť 11.8., typ platieľa s dotáciou mu môžete nastaviť až od 1.10.

UPOZORNENIE:
    Kontrolujte si tento stĺpec priebežne počas roka, filtrujte napr. aj podľa dátumov "od" - "do" - aby ste nemali zle nastavený typ platiteľa pre niekoho, kto dodatočne požiadal o dotáciu.

• stĺpec 'Zápisný lístok'
      --- pomôže vám pri nastavení objednávky = kto je stravník a ktoré jedlo
      Kto sa stravuje - ako priradiť objednávky
      ---- môžete použiť filter pre 'Neprázdne' - dostanete iba záujemcov o stravovanie