Ako vytvoriť kontá rodičom budúcoročných prvákov

Slovenčina Čeština

Aby škola mohla komunikovať s rodičmi budúcoročných prvákov, potrebuje im vytvoriť rodičovské kontá.
Takto bude môcť vytvoriť napr. prihlasovaciu akciu na zistenie záujmu o ŠKD, krúžky či voliteľné predmety, využiť elektronický zápisný lístok na prihlásenie na stravu a pod.

Ak máte iba Agendu Online a nie PC verziu aScAgendy:

V Agende Online si vytvorte triedu v budúcom školskom roku pre nových žiakov.
Žiakov ešte nemusíte presne zadeliť do tried, stačí im vytvoriť spoločnú triedu, napr. s názvom Prváci.

V module Prijímačky si prijatých žiakov zaraďte do tejto triedy v budúcom školskom roku.

V časti Sprievodca - Data školy - Rodičia sa prepnite do budúceho školského roka.
Zvoľte triedu budúcich prvákov a uložte zmeny. Rodičom tak vytvoríte kontá.

Rozpošlite rodičom heslá.

Ak ešte používate PC verziu aSc Agendy, postupujte takto:

Z modulu Prijímačky si načítajte žiakov so aSc Agendy
Načítanie prijatých žiakov do Agendy

Vytvoriť kontá rodičom budúcoročných prvákov je možné po uzatvorení a vygenerovaní rozhodnutí v module Prijímačky a načítaní prihlášok do aSc Agendy.

Prihláste sa do aSc Agendy a vytvorte triedu v budúcom školskom roku.

Pozn.: prechod do nového šk. roka nie je zatiaľ potrebné spraviť. Zavrite dialógové okno.

Po vytvorení tried pre prvákov v budúcom školskom roku sa vráťte do aktuálneho šk. roka. Prijatých žiakov zaraďte do tried.

Po zaradení budúcich žiakov do budúcoročných tried prvákov spravte prechod do nového školského roka - iba pre prijímačkových žiakov.

Opäť sa nastavte do budúceho školského roka a vypublikujte aSc agendu.

V EduPage v časti 'Sprievodca - Dáta školy - Rodičia' v ľavej spodnej časti zmeňte rok na budúci školský rok a rozpošlite heslá rodičom.

Rodičia budúcoročných prvákov sa odteraz môžu prihlásiť do svojho konta.

Na záver sa vráťte do pôvodného (aktuálneho) šk. roku a nezabudnite publikovať aSc agendu.
Administrátor - rodičovské kontá