Ako vyhľadať žiaka/učiteľa, ktorý odišiel zo školy (kontrola neaktívnych stravníkov)

English Slovenčina

Počas šk. roku sa stáva, že zo školy odíde nejaký žiak alebo učiteľ.
V agende mu vedenie školy zadá koniec štúdia / pracovného pomeru, ale do jedálne často nikto neoznámi, že končí.

Chybne si ho tak vediete medzi stravníkmi dlhšie ako je potrebné = vy varíte navyše a stravníkovi nabiehajú poplatky.

Meno žiaka / učiteľa ukončeného v agende sa zobrazuje šedou farbou a je prečiarknuté = ak už dátum ukončenia štúdia nastal (je starší ako aktuálny dátum).
Pozor - ak je meno červenou farbou, to nie je ukončený stravník. Je to stav prerušenie objednávok = poplatky sa generujú aj naďalej!

Správne ukončený stravník má na karte stravníka pre preddefinované objednávky zadaný dátum konca stravovania.
Ten dátum by mal byť:
-> reálny - t.j. najneskôr deň, kedy skončil štúdium
-> ideálne zadaný ešte skôr, ako ten dátum ukončenia nastane
-> podrobnejší popis a návod nájdete nižšie

KDE JE UPOZORNENIE NA ODÍDENÝCH STRAVNÍKOV

V module jedáleň v časti 'Objednávky & typy platiteľov' sa pod tabuľkou nachádza zoznam - v žltom rámčeku.

---> sú tu mená takých, čo majú nastavený v agende dátum ukončenia štúdia / pracovného pomeru
---> tento dátum je uvedený za menom ako prvý dátum v zátvorke
---> ďalšie dátumy za zátvorkou = to je obdobie, pre aké má zadané preddefinované objednávky na karte stravníka

Pozor! Treba si dobre všimnúť koniec štúdia / prac. pomeru.
Môže to byť dosť budúci dátum - najmä učitelia zamestnaní na dobu určitú majú zadaný koniec PP, čo je zvyčajne až koniec aktuálneho šk. roka. Nie všetci sú teda "adepti" na opravu.

AKO ZOBRAZIŤ IBA STRAVNÍKOV SO ZADANÝM DÁTUMOM

- v žltom rámčeku kliknite na modrý text 'Koniec štúdia - Zobraziť'
- systém zapne potrebné filtre (zobrazí aj samotný stĺpec pre koniec štúdia a iba riadky s uvedeným dátumom = neprázdne)
- môžete začať kontrolovať a upravovať = vašou úlohou je teraz si správne ukončiť odídených stravníkov

---- stĺpec s dátumom ukončenia je štandardne skrytý
- zobrazíte si ho kliknutím na ikonku mriežky - voľba 'Koniec štúdia'
- v stĺpci môžete použiť filter 'Neprázdne' alebo aj na obdobie - zadáte si potrebné dátumy pre vyhľadanie
- záznamy si môžete časovo zoradiť, keď kliknite na názov stĺpca; opätovným kliknutím sa zoradia v opačnom poradí

AKO SPRÁVNE UKONČIŤ ODÍDENÉHO STRAVNÍKA

Aby vám nevznikali straty, každého neaktívneho stravníka treba mať čím skôr správne ukončeného.

Treba pamätať na to, že ak zadáte dátum konca objednávok starší ako je dnešný = robíte mazanie spätne.
A pokiaľ v tom období odídený stravník nemal odhlásené jedlo, tak vám to zmení objednané počty stravy spätne.
A zmena počtu objednanej stravy má dopad na všetky zostavy - nielen s počtom jedla, ale aj zostavy s poplatkami, preplatkami, ....

Aký dátum zadáte pre koniec objednávok - či dátum totožný s koncom štúdia alebo dátum dnešný, kedy opravujete, to je na vašom rozhodnutí.
Odporúčame najprv overiť konkrétneho stravníka, či mal / nemal odhlásené jedlo na obdobie po skončení štúdia - v časti 'Jedlá stravníkov' . Vtedy nie je problém zadať pre koniec objednávok dátum ukončenia štúdia.

Stravník - individuálne ukončenie stravovania počas školského roka

Zoznam všetkých návodov pre modul Školská Jedáleň