Ako spravím prechod do nového školského roka v Agende online?

prechod, Agenda Online, nový školský rok

Prihláste sa ako administrátor do vášho EduPage.

Ak máte na škole žiakov z nižších ročníkov, ktorí už nepokračujú v štúdiu na vašej škole, odporúčame v prvom kroku nastaviť im ešte v starom školskom roku koniec štúdia:
Ako nastavím žiakovi koniec štúdia?
Takýchto žiakov nebudete prevádzať do nového školského roka.

V ľavom menu vyberte modul Agenda Online a v ňom Nástroje / Prechod do nového šk. roku:

Alebo od začiatku augusta na hlavnej stránke vidíte výzvu na prechod do nového školského roka, kliknite na ňu:

V novom okne sa zobrazí zoznam všetkých vašich tried z minulého školského roka. Pre každú triedu osobitne vyberte či prechádza do nového školského roka alebo či táto trieda bola v poslednom ročníku a teda celá trieda ukončila štúdium na vašej škole.

Keď ste toto urobili pre všetky triedy, pokračujte kliknutím Ďalej.
Ak potrebujete, v ďalších oknách zmeňte ponúknuté nastavenia pre tento nový školský rok.

V poslednom okne potvrďte a prechod do nového školského roka je hotový.

Žiakov, ktorí pristúpili do vašej školy do vyššieho ročníka, pridajte do databázy. Ako individuálne vytvoriť nového žiaka v triede?

Ak máte nové triedy, pridajte ich. Ako individuálne vytvoriť novú triedu?
Do vytvorenej triedy potom hromadne nahrajte žiakov: Ako naimportovať žiakov?

Ak ste použili pre budúcich prvákov elektronickú prihlášku, nových žiakov z prihlášok vytvoríte takto: Načítanie prijatých žiakov do Agendy

Ďalšie návody: Nový školský rok
Ako dodatočne previesť do nového školského roka iba jedného žiaka?