Ako evidovať predchádzajúcu/nasledujúcu školu žiaka?

Školu, z ktorej žiak prišiel môžete evdiovať v Agende Online v karte žiaka, položka "Přijímačky" - "Předcházejíci škola",
kde začnete písať IZO školy a ak sa škola nachádza vo vašom číslníku škôl, tak sa zobrazí aj jej názov a môžete ju vybrať:

Ak školu v číselníku nemáte, tak rovno v tomto dialógu môžete školu pridať kliknutím "Přidat řádek":

otvorí sa vám dialóg zadania školy, kde bude predvyplnené dané IZO školy. Ďalšie údaje vyplníte podľa IZO a potvrdíte:

a škola sa vám predvyplní do políčka predcházejíci škola:

Týmto sa daná škola uloží do číselníka a nabudúce, keď zadáte dané IZO školy do políčka "Předcházejíci škola", škola už len vyberiete zo zoznamu.

U žiakov, ktorý absolvovali zahraničnú školu sa uvedie kód „999999xxx“, kde miesto xxx sa dosadí kód štátu sídla školy podľa číselníka RAST.
Vyplníte IZO školy napr. 999999804 a dáte vyplnit podle IZO: a vyplní sa daná zahraničná škola:

Podobne u českej školy pri zastupiteľskom úrade v zahraničí sa uvedie kód „000000xxx “, kde miesto xxx sa dosadí kód štátu sídla českej školy podľa číselníka RAST, napr. pre uprchlíkov z Ukrajiny to môžete zadať: Ako vykazovať uprchlíkov z Ukrajiny?

U žiakov, ktorí doteraz do žiadnej školy nechodili, sa uvedie kód „000000000“ - ak tento kód predchádzajúcej školy nemáte v číselníku, tak do políčka Predádzajúcej školy napíšte „000000000“ a zvoľte pridat "Přidat řádek":

a dáte ako pri bežnej škole "vyplnit podle IZO", vyplní sa vám "Žádná škola" a potvrdíte

a nabudúce môžete "Žádná škola" vybrať zo zoznamu.

Úplne rovnako môžete evdiovať školu, na ktorú bol žiak prijatý v Agende Online v karte žiaka, položka "Přijímačky" - "Následujíci škola":