Ako zadať počet ospravedlnených hodín, ak nepoužívate ETK? (len pre ZUŠ)

Ospravedlnené a neospravedlnené hodiny môžete zadávať priebežne pomocou ETK: Dochádzka žiakov
Absencie zadané v ETK môžete ospravedlniť. Ako môže zadať triedny učiteľ ospravedlnenku?

Ospravedlnené/neospravedlnené hodiny sa hneď sčítajú a publikovaním agendy prenesú do aSc Agendy a samozrejme sa vytlačia na vysvedčení.

Alebo v prípade, že nepoužívate ETK, môžete jednorázovo zapísať dochádzku na konci polroka.
Učiteľ, ktorý má možnosť zadávať známku zo správania, môže zadať sumárne hodiny na vysvedčenie/alebo za iné obdobie svojim žiakom.
Pohľad sumárnej dochádzky nájdete po kliknutí "vyučovanie - dochádzka žiakov - sumárna dochádzka":

Povoľte manuálne zadávanie sumárnej dochádzky:

Potom môžete zvoliť obdobie - deň/týždeň/mesiac.
V prípade zadania počtu celkových hodín na vysvedčení zvoľte vysvedčenie 1. či 2. polrok a predmet správanie. Následne pribudnú stĺpce, kde môžete zadať počet ospravedlnených/neospravedlnených hodín:

Predpokladom na fungovanie zadávania hodín na vysvedčení je používanie programu aScAgenda vo verzii 2007 (nie staršieho).

Hodiny môžu byť desatinné (pol-hodiny), čo má zmysel hlavne pre odborné školy.

Ak používate ETK, tak tento pohľad môžete využiť na rýchle zistenie počtu ospr./neospr. hodín v celej triede a nie je určený na dvojité zadávanie dochádzky.

Ak nepoužívate ETK alebo ste začali používať ETK neskôr a chcete zadať počty ospr./neospr. hodín na vysvedčení, tak v pohľade sumárna dochádka vyberte vysvedčenie a zadajte počty hodín: