Štúdium v zahraničí (OVP)

Pri zadávaní údajov súvisiacich so štúdiom v zahraničí sú k dispozícii rôzne kombinácie číselníkov (MŠVVaŠ SR) ako aj individuálne možnosti pri zohľadňovaní dávok do RISu.

Ako príklad uvádzame:

• Forma org. výchovy a vzdelávania: osobitná forma plnenia dochádzky

• Forma osobitná-nadväzujúca OVP: vzdelávanie v školách mimo územia SR

• Žiakom študujúcim v zahraničí je potrebné nastaviť prerušenie štúdia, aby sa nezobrazovali pri zadávaní dochádzky v elektronickej triednej knihe. Ako nastaviť prerušenie. Títo žiaci ale nemajú prerušenie štúdia z hľadiska číselníka RIS, preto prosím nastavte patričné parametre v pomocných zoznamoch, aby sa žiak neodosielal do RIS s prerušením:

Ako správne nastaviť dané hodnoty, zistíte na RISPortáli: Vyberiete si príslušný číselník, načítate ho a v poznámke sa dozviete odkaz na školský zákon, podľa ktorého sa má nastaviť daná hodnota.

Upozornenie: zaškrtávač Posielať do centrálneho zberu v karte Dôvod prerušenia v tomto prípade neznamená, že určujeme má/nemá byť žiak odoslaný do RISu (ten je odoslaný vždy), ale definujeme s akým parametrom bude žiak v RISe evidovaný (prerušený vs. neprerušený).

Kde mám zadať druh štúdia/formu osobitnú-nadväzujúcu OVP?
    Ako zadať prerušenie/pozastavenie štúdia? Čo ak sa štúdium preruší viac krát?
    Máme žiaka zo zahraničia a jeho okres narodenia nie je v ponuke.
    Ako evidovať dvojité občianstvo?